Výroba a kvalita

• Všetky prostriedky na umývanie a pranie (tenzidy) sú vyrobené z rastlinných surových materiálov, ktoré sú 100% biologicky odbúrateľné.

•Nepoužívame žiadne petrochemické konzervačné látky, vône alebo farbivá; všetky naše produkty sú bez enzýmov.

•Používame čisté rastlinné mydlá vyrobené z olejov, ktoré sú ekologicky a biodynamicky certifikované.

•V našich produktoch sú použité len vône z prírodných esenciálnych olejov, pôvodom predovšetkým z kontrolovaného ekologického pestovania a voľne rastúcich rastlín.

•V produktoch Sonett sú deklarované všetky použité zložky.

•Voda používaná pri výrobe Sonett produktov je vírená v 12 sklenných bankách v tvare vajíčka.

•Naše vonné prísady sú rytmizované v Oloidnom mixéri.

•Z týchto dôvodov sú všetky naše Sonett produkty silne hypoalergické a preto vhodné pre ľudí trpiacich alergiami.

 

Kritéria Sonett Kvality

Aby bolo možné dosiahnuť požadovanú kvalitu Sonett produktov, musíme sa pozrieť na produkt z pohľadu jeho zloženia, výrobného procesu a biologickej odbúrateľnosti. Ale okrem toho je kvalita produktov ovplyvňovaná aj ľudmi, ktorí ich vyrábajú, sociálnou štruktúrou firmy, kapitálovou štruktúrou a spoluprácou medzi výrobcom, obchodníkmi a zákazníkmi a v neposlednom rade samotnou firmou, jej motiváciou a základnými princípmi, ktorými sa riadi.

Úroveň kvality 1

Výber vstupných materiálov

Sonett pracie a čistiace prostriedky neobsahujú žiadne zložky, ktoré sú považované za nebezpečené k životnému prostrediu a zdravie ohrozujúce, alebo spôsobujúce alergie.

To znamená, že nepoužívame žiadne umelé vône a farbivá, žiadne umelé konzervačné látky, žiadne enzýmy, fosfáty a optické zjasňovače, žiadne petrochemické bielidlá, ktoré sú ťažko rozložiteľné.

 

Aktívne pracie zložky

Podstatou všetkých našich pracích a čistiacich prostriedkov sú aktívne pracie zložky. Principiálne, všade kde je to možné, používame čisté rastlinné mydlá. Mydlo je aktívna zložka, ktorá je zložením blízka človeku a prírode. Sú rýchlo a kompletne biologicky rozložiteľné a v porovnaní so všetkými ostatnými čistiacimi zložkami, majú vynikajúce vlastnosti, že ihneď po použití reagujú s vápennatými zvyškami prítomnými v špinavej vode. V dôsledku toho je efekt mydiel na živý vodný organizmus neutralizovaný (primárny rozklad). Následne je mydlo 100% mikro-organicky rozložené na oxid uhličitý (CO2) a vodu (H2O) (sekundárny rozklad).

V záujme zlepšiť efektivitu mydiel používame alkoholový sulfát kokosového oleja a cukrové tenzidy vyrobené z kokosu a cukru vyrobeného z kukuričného alebo zemiakového škrobu. Vďaka ich nezmenenej prírodnej vnútornej molekulárnej štruktúre sú tieto zložky ľahko zistiteľné mikroorganizmami, ktoré ich vedia rýchlo a 100% biologicky odbúrať.

 

Nepoužívame etoxylované produkty ako éterické sulfáty mastného alkoholu alebo etoxyláty mastných alkoholov. Názvy týchto zložiek radi používajú výrobcovia v reklamách, deklarujúci zloženie ich výrobkov z “neiónových tenzidov na rastlinnej báze, resp. obnoviteľných vstupných materiálov a ľahko biologicky odbúrateľných”. Tieto dobre znejúce názvy pre laických zákazníkov zastierajú skutočnosť, že niektoré zložky, ktorých molekulárna štruktúra bola zmenená použitím toxických plynov etylenoxidu, ktorý sa získava z rakovinotvorných ropných derivátov. Okrem toho, všetky etoxylované zložky, vzhľadom k ich spôsobu výroby, obsahujú malé množstvá známych toxických dioxínov, ktoré sú rakovinotvorné a mutagénne.

 

Vône

Do niektorých Sonett produktov pridávame prírodné esenciálne oleje. Používame ich na jednej strane pre ich antibakteriálny účinok a na strane druhej pre potešenie a pohodu počas umývania a upratovania. Prírodné esenciálne oleje, ktoré boli vyrábané v období jedného roka majú harmonizujúci účinok na celé ľudské telo a myseľ.

Zatiaľ čo syntetické aromatické substancie, ktoré sa získavajú z odpadu papierenského a ropného priemyslu (ako napr vanilín používaný v veľkých množstvách) majú opačný efekt. Vedú k podráždeniu nervového systému čo je dokázané štúdiami na hyperaktívnych deťoch v USA a Európe. Lacné esenciálne oleje sú často miešané so syntetickými aromatickými prísadami.

Úroveň kvality 2

Surové materiály z kontrolovaného ekologického pestovania

Naviac ku úrovni kvality 1 stále viac používame surové materiály z bio dynamického alebo kontrolovaného ekologického pestovania ako olivový olej, repkový olej, slnečnicový olej, kokosový olej, palmový olej, esenciálne oleje a vonné prísady.

Čo je hlavný dôvod používaia týchto bio surových materiálov v pracích a čistiacich prostriedkoch?

V dávnych kultúrach predstavovalo čistenie tela a odevov rituálny akt. Vykonaním očistného rituálu sa človek zbavil svojich nečistôt aby sa mohol už očistený venovať spiritualite. Telesná a spirtuálna očista mali rovnakú dôležitosť.

 

V dnešnej dobe berieme umývanie, pranie, čistenie len ako nutné zlo, aktivitu, ktorú chceme vykonať čo najskôr. Čistota má stále pre nás dôležitú emocionálnu úlohu: Prečo by sme inak cítili potrebu nosiť čisté oblečenie? Prečo sa radi váľame v čerstvo vypratej posteľnej bielizni? Prečo upratujeme a čistíme domácnosť pred návštevou, oslavou alebo párty? V upratovaní a čistení je niečo oslobodzujúce a uspokojujúce čo pozitívne vplýva na naše vnútro.

Je zrejmé, že látky, ktoré používame na čistenie a pranie by mali navodzovať pocit čistoty.

Čistiace látky na báze ropy klamlivo predstierajú tento pocit  “čistoty, jemnosti a mäkkosti a belšej belosti”.

Pre vývoj receptov čistiacich prostriedkov je k dispozícií široká škála látok odvodených z minerálov, rastlín, zvierat a zo surovej ropy. Ak použijeme vyššie uvedené kritérium, výber je redukovaný na čiste minerálne a rastlinné surové materiály. Minerály a rastliny sú čisté samé o sebe.

Ropa je látka rastlinného pôvodu, vyvinutá v dôsledku vylúčenia vzduchu a svetla a bola vystavená vysokému tlaku počas dlhého obdobia. Keď sa ropa dostane na zemský povrch je extrémné nepriateľská k živým organizmom, ničí ornú pôdu a je len ťažko odbúrateľná prírodnými mikroorganizmami a ako zdroj paliva a energie je hlavným vinníkom znečistenia CO2 v atmosfére.

Ale tento « zákon čistoty» nepovoľuje používanie minerálnych a rastlinných surových materiálov a petrochemických látok  a má len veľmi obmedzenú platnosť. Použitím konvenčných metód pestovania sú rastliny v procese ich rastu narušené, kontaminované a zneužité. V rámci „normálnych“ metód pestovania už rastliny nie sú viac rastlinami v pravom zmysle. Používanie umelých hnojív dramaticky obmedzuje rast koreňov. Listy, kvety a plody sa stávajú väčšími, chuť je vodnatá a vôňa slabá. Vzhľadom na monokultúry a nedostatok sekvenčného striedania plodín sa musí pri konvenčnom pestovaní používať stále viac herbicídov, pesticídov a umelých prostriedkov, ktoré zvyšujú trvácnosť plodín pri dlhodobom skladovaní. Kontaminácii v dôsledku chemických zvyškov v rastlinách nie je možné sa vyhnúť a preto je oficiálne povolená. Pestovanie zamerané najmä na výnos prináša prirodzenú nerovnováhu medzi rastlinami a zvieratami až do extrému,  napríklad v prípade kráv, ktoré ťahajú preťažené vemená po zemi alebo kukuričné listy, ktoré sú schopné vyrásť len vďaka chemickým látkam. Genetické inžinierstvo ide v zneuživaní prírody ešte o krok ďalej. Manipuláciou s jadrom bunky je rastlina donútená zásadne zmeniť svoj metabolizmus a tvorivý potenciál, výhradne kvôli finančným záujmom bez ohľadu na pravú podstatu rastliny.

Rastliny, s ktorými sa takto zaobchádza a surové materiály odvodené z týchto rastlín ako napríklad mastné oleje alebo esenciálne oleje, ktoré z veľkej časti stratili svoju vitalitu a dynamiku v porovnamí s rastlinami vypestovanými v bio-dynamickom alebo certifikovanom ekologickom pestovaní. S pomocou holistických výskumných metód ako spagirická krištalizácia alebo meranie biophoton a pod. sú obrovské rozdiely v kvalite medzi surovými materiálmi rastlinného pôvodu, ktoré pochádzajú z organického pestovania a tými, ktoré sú konvenčne pestované.

Teraz, dalo by sa predpokladať, že chemická zmena napríklad olejov na mydlo lúhovaním a zahrievaním zničí počiatočnú biologickú kvalitu. Ale spagyrická metóda nám ukazuje pravý opak: rastliny sa macerujú niekoľko hodín v teple, s vodou a alkoholom, a časti rastliny sú spaľované pri teplote viac ako 600°C. Získané spagyrické esencie a soli ukazujú zvýšené fotónové žiarenia, tvorivý potenciál a účinnosť ak bola rastlina vyššej kvality. Je zrejmé, že počiatočná kvalita rastliny a jej ďalšie adekvátne spracovanie sú rozhodujúcim faktorom.

Z tohto dôvodu používame veľké množstvá olejov a esenciálnych olejov z certifikovaného bio-dynamického a ekologického pestovania. (Viac informácií nájdete v detailnom zložení každého produktu)

V prípadoch keď nepoužívame organické surové materiály, využívame buď minerálne látky alebo materiály neexistujú v bio kvalite. Ak chceme pokračovať v plnení záväzku kvality, jeden z našich hlavných cieľov je vyrábať pracie a čistiace prostriedky, ktoré sú humánne a tiež prijateľské k prírode.

Okrem Sonettu je len málo iných výrobcov ekologickej drogérie, ktorí majú tento prístup ku úrovni kvality 2, konkrétne pri používaní surových materiálov z ekologického pestovania kedykoľvek je to možné.

 

Úroveň kvality 3

Dynamická kvalita

Tretia úroveň Sonett kvality je determinovaná vonnými prísadami a použitím “život-podporujúcimi” technológiami. Navyše vo všetkých našich tekutých produktoch používame vodu, ktorá je vírená v 12 sklenných vajcovitých nádobách, v ktorých vytvára krásne tvorené víry a znova sa nabíja.

« nasleduje obrázok 1a «

V oloidnom mixéri rytmizujeme vonné prísady, ktoré pozostávajú z kadidla, zlata, myrha živice, listov vavrínu, olivového oleja a ružovej soli a pridávame ich v malých dávkach do hotových pracích a čistiacich produktov. Pokiaľ je nám známe, len Sonett sa zaoberá témou rytmizácie a uplatňovania “život-podporujúcej technológie” v tejto brandži. Snažíme sa mierniť pohyb centrifugových pohybov rotačných mixérov a plniacich strojov, ktoré sú nepriateľské ku životu, pridávaním týchto rytmizovaných vonných prísad a tým vytvárať osviežujúci lemniskatický impulz.

Vďaka prvých štúdií kryštalickej analýzy bolo možné ukázať špecifickú kvalitu prísad spracovávané týmto spôsobom. Posďte sami aký je dopad našich postupov na nasledujúcich vzorkách kryštálov: „nasleduje obrázok 2a“

Vzorka kryštálu rytmizovanej čistiacej prísady Sonett.  Kryštály sú jemne vyryté a na základe ich rastlinnej hviezdicovej štruktúry indikujú vysokú organickú hodnotu. „nasleduje obrázok 3a“

Vzorka kryštálu pracej sily Sonettu. Kryštalická štruktúra čistiacej prísady Sonettu je tiež jasne zreteľná v samotnom pracom prášku. „nasleduje obrázok 4a“

Nehomogénna vzorka kryštálu pracieho prostriedku vyrobeného z derivátov ropy.

 

Certfikovaná EKOlogická drogéria

Späť do obchodu